Marmeláda z Sicilského červeného pomeranče, Fairtrade.

V Itálii se citrusové ovoce pěstuje již od pradávných dob. »Krvavý« pomeranč obdržel svůj název na Sicílii, a to pro svou rubinovou dřeň, která obsahuje červený pigment, anthocyanin a silný antioxidant. Dnes jsou »krvavé« pomeranče ikonou sicilského ovoce.

Tři odrůdy červených pomeranců – Tarocco, Moro a Sanguinello – rostou na kopcovité krajině v okolí sopky Etna na Sicílii. Teploty v tomto regionu se mění od intenzivních slunečních dnů až k mrazivým nocím. Půda je bohatá na živiny, a smáčí ji mírné deště.

Kombinace všech těchto faktorů propůjčuje ovoci nedostižnou sladkost a neobvyklou barevnost. Sicilský červený pomeranč v sobě kombinuje šťavnatost Floridských a vzhled Kalifornských pomerančů. Sicilský pomeranč je jednoznačně spjat se Středomořím a má skvělou a nenapodobitelnou chuť.

Comments(1)

  • Flash
    11. 13. 2009, 16.49  

    Ty marmelady to neni spatny napad,ale mozna by nebylo od veci popremyslet o nejakych z vlastni vyroby,anebo od nekterych nasich dodavatelu a daj jim svou vlastni znacku a obal,Marks Spencer patri spise do Teska.
    Vzhledem k nakladne rekonstrukci a ambicim by to mozna nebyl spatny krok.

Leave a Comment