Káva pocházející z této farmy byla oceněna cenou »Flavor of India«, »Fine Cup Award 2004« jako nejlepší káva z Indie a též jako nejlepší arabika z regionu Nilgiris.

Většinou je Indická odrůda Kent velmi agresivní, ale tahle je požehnána sladkým karamelovým závěrem a komplexním tělem, jenž vyzvedává tuto kávu nad ostatní z Indie.

Balmaadi estate se nachází v regionu Nilgiris nalézaícím se v jižní části státu Tamil Nadu v Indii. Farma je součástí skupiny plantáží O’Valley, založených před 150 lety podnikavým skotem, Johnem Ouchterloneym. Tato oblast je domovem mystického kmene Toda (mnozí tvrdí, že jde o ztracený Řecký regiment Alexandra Velikého). V Baalmadi se pěstuje káva, čaj, kardamon a stevia v nadmořské výšce 1200-1800 metrů nad mořem. Káva v Balmaadi roste nejvýše z okolních plantáží. Keře se pěstují ve stínu původních stromů »shola« a ostatních jako ficus, albizzia, cedr. Po západu slunce je farma útočištěm pro divoká zvířata a na usedlosti se drží klid, aby zvířata nebyla rušena.

Údolí je plné života, nedotknuté lidskou činností a je potřeba ho chránit před znečištěním používáním chemikálíí a moderních zemědělských technologií. Na farmě se používají pouze staré metody doplněné o Bio.dynamické postupy doporučené Rudolfem Steinerem. Když přijde Listopad, začíná sklizeň. Sklízí se pouze uzrálá zrna, ručně. Zrna jsou loupána, fermentována, máčena a sušena na slunci na stolech.V žádném bodu zpracování, nejsou používány chemikálie. Pomalu schnoucí zrna v pergamenové slupce jsou balena do juta pytlů ve kterých vyčká při teplotě okolí na finální zpracování na čistou kávu.

Baalmadi je malý producent vysoce kvalitní organické vysokohorské arabiky. Přísné standardy kvality jsou střeženy kávovými laboratořemi Bangalore a IMO, Switzerland, kteří jsou garanty kvality. Všichni v Balmaadi jsou vzděláváni v metodách pěstování organických plodin. Uvědomují si svou jedinečnost v porovnání s moderními konvenčními metodami a jsou rádi za hodnotu, kterou jim přináší jejich práce do života.

Pražírna: Coffee Source.

Comments(0)

Leave a Comment