Výběr ze sklizně Joao Hamiltona a Ivana dos Santos z farmy Sitio Canaa, zpracovaný suchou metodou. Sladký šálek plný delikátních tónů ovoce, mléčné čokolády a ořechů je výsledkem nové filosofie a zcela odlišného přístupu ke kávě od malých brazilských producentů.

Do roku 2006 se bratři Joao a Ivan, farmáři z regionu Sao Paulo, strikně zabývali pěstováním a zpracováním komoditní kávy v co možná největších objemech. Realita kávového trhu (nízké výkupní ceny, stoupající zájem o výběrovou kávu) a především neudržitelný rozvoj farmy (používání velkého množství umělých hnojiv) donutily Joao a Ivana změnit filosofii a zaměřit se především na kvalitu produktu.

Ve spolupráci s Marcosem Croce a jeho synem Felipem z proslulé farmy Fazenda Ambiental Fortaleza zaměřili své úsilí na selektivní sběr zralých třešní, sušení kávy na afrických postelích a především na separaci sklizně dle odrůdy nebo data (tzv. mikroloty).

Výběr z letní sklizně 2012, který máte nyní možnost ochutnat, je zpracovaný suchou metodou z třešní kávovníku odrůdy červený Catuai. Jedná se o krásný příklad kvalitně zpracované brazilské kávy s neskutečnou sladkostí a jemností v šálku, která je doplněna o tóny melasy, ořechů a mléčné čokolády.

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment