Zimní espresso směs Tam Dem je kombinací dvou káv z velmi odlišných terroirů. Honey metodou zpracovaný Bourbon ze salvadorské farmy La Concordia je doplněn o brazilský mikrolot odrůdy červený Catuai od drobných pěstitelů Celsa a Gertrudy z regionu Caconde.

Aroma lískových ořechů, acidita je svěží, ale nedominantní. V chuti – Nutella a arašídové máslo. V závěru můžete najít vanilkový lusk a lehký nádech tabáku.

Káva ze salvadorské farmy La Concordia byla sklizena v květnu 2011 pouze z kávovníků odrůdy Bourbon. Pomocí metody Honey (video dole) a sušení třešní na afrických postelích bylo docíleno výrazně sladké, čisté a komplexní chuti.

Salvadorskou kávu doplňuje výběr ze sklizně brazilské farmy z regionu Caconde (Sao Paulo), která patří Celso a jeho ženě Gertrudě. Jedná se o mikrolot červené odrůdy Catuai, zpracovaný Pulped Natural metodou (velmi podobná metodě Honey, ale při loupání kávy se používá voda).

Tito drobní pěstitelé tradičně pěstovali kávu pro použítí do komerčních směsí, jako např. známý Santos. Ve spolupráci s Marcosem a Felipem Croce ze sousedící farmy Fazenda Ambiental Fortaleza, zlepšili během posledních pár let své pracovní postupy na úroveň špičkové výběrové kávy, která se pravidelně umisťuje mezi 50 nejlepšími brazilskými kávami v soutěži Cup of Excellence.

Složení Tam Dem směsi:
El Salvador Finca La Concordia Honey Bourbon – 60 %
Brazílie Celso a Gertruda Pulped Natural Red Catuai – 40 %

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment