Složení Tam Dem směsi:
Panama Los Lajones Natural – 40 %
Costa Rica Montanas del Diamante – 40 %
Guatemala Antigua Hunapu Bourbon – 20 %

Chuťový profil: jahody, pistácie a pomerančová kůra. Svěží, delikátní a velmi jemné espresso. Aroma – tóny kakaa a lesního ovoce.

Panamská farma Los Lajones a sousední Emporium patří známému farmáři Gracianu Cruzovi. Jedná se již o třetí sklizeň, kterou můžete z naší pražírny ochutnat. Los Lajones se rozkládá v poměrně vysoké nadmořské výšce (1700-2000 m n. m.), což se v šálku projevuje hlavně výraznou aromatikou (čajová růže, květiny). V chuti je pak znát způsob zpracování třešní bez použití vody. Najdete tóny lesního ovoce, jahod a třešní.

Montanas del Diamante je zpracovatelský závod v regionu centrální Kostariky Santa Maria de Dota – Tarrazu, patřící Elandio Gutierrezovi. Promytá káva z farmy Gamboa odrůdy červený Catuai se vyznačuje především výraznou sladkostí (kakao, ořechy) a hutným tělem.

Hunapu znamená v indiánském jazyce K´iche »horská květina« a v Guatemale je takto pojmenována i jedna ze tří sopek regionu Antigua – Agua. Na úpatí sopky se nachází zpracovatelský závod Bella Vista, který patří rodině Luise Pedra Zelaya. Hunapu je označení pro směs káv od několika malých farmářů, kteří pěstují kávovníky odrůdy Bourbon ve výšce 1500-1800 m n. m. Každý den je sběr třešní rozdělen do mikrolotů a zpracován tradiční mokrou metodou separátně od dalších lotů.

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment