Složení Tam Dem směsi:
Bolivia Siete Estrellas – 40 %
Rwanda Gishamwana – 30 %
Brazil Celso & Gertrudes – 30 %

Chuťový profil: aroma vanilky, lískových ořechů, v chuti broskve, kakao, pečené kaštany.

Určitě si vybavujete fantastickou kávu od Jacinta Titirica. Do jarní espresso směsi je zvolen mix čerstvých sklizní z konce roku 2011 od několika individuálních producentů. Jedná se o odrůdy Typica a Caturra, zpracované promytou metodou, které svým hutným tělem a čokoládovými tóny vytváří ideální základ pro espresso směs.

Rwandská káva od Emmanuela Rwakagary z ostrova Gishamwana. Ostrov leží na jezeře Kivu ve výšce 1600 m n.m. Je na něm vysázeno 35 000 keřů pro Rwandu typické odrůdy Bourbon, které se zde pěstují v souladu s ekologickým zemědělstvím. Káva je promyta a sušena na afrických postelích přímo na ostrově. Emmanuel se svou kávou vyhrál první místo na Cup of Excellence 2010.

Výraznou dochuť surového kakaa, třtinového cukru a lískových ořechů u espressa dotváří brazilská káva z farmy Celsa a jeho ženy Gertrudes. Pulped natural metodou zpracovaný mikrolot z odrůdy červený Catuai je hezkým příkladem nového trendu malých brazilských producentů, kteří se odklánějí od komoditního trhu ve prospěch kvalitní výběrové kávy.

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment