Tato káva je pěstována v provincii Guji zhruba 200 mil jižně od hranic s Keňou. Je zpracována mokrou cestou a přináší mimořádně vybalancovaná aromata ve spektru přesně takovém jaká očekáváte od africké kávy. Espresso je velmi krémové a intenzívně voňavé. Lehké krémové až téměř čajové tělo se prolíná do chuti ostružin, malin a divokých jahod, které se spojí v úžasný kaštanový med.

Sklizeň na farmě probíhá od Října do Prosince v závislosti na dešti v období květu a vydatnosti srážek v období růstu, jež jsou velmi nevyzpytatelné. Například minulý rok, ještě 15. prosince byla většina kávových třešní ještě zelená, tudíž nezralá. Uzrají však velmi rychle, jakmile trochu stoupne teplota a zasvítí vice sluníčka.

Poloha plantáže je následující: Oromia Region, Guji zone, Odoo, Shakiso district, Welena farm and Sukee xoree farmers Association nacházející se na 5° N a 39° E v nadmořské výšce v rozmezí 1950-2200 metrů o celkové výměře 250 hektarů. Ne na všech se káva pěstuje. Farma Welena, již vlastní Tade GG Highlands Coffee plc, se nachází poblíž Reji town v distriktu Shakiso.

Pěstované odrůdy jsou podobné Yirgacheffe/Borena, ale kávovníky na farmě jsou zkříženy s lokálními lesními rostlinami, jež mají poněkud odlišný fenotyp. Kávovníky jsou pěstovány pod zastíněním, jež tvoří původní prales, který je místy prořezán, aby se dostalo vice světla a vzduchu i do jeho spodních pater. Půda na farmě je sopečného původu s vysokou schopností vázat živiny, úrodná, humózní s velmi hlubokou úrodnou vrstvou místy až 2 m hlubokou. Povrch země je velmi tmavě hnědý s konstantní vrstvou tlejícího organického materiálu, jenž neustále doplňuje humus.

Plocha farmy: 250 Ha.
Nadmořská výška: 1950-2200 m. n. m.
Způsob zpracování: mokrá cesta.

Pražírna: Coffee Source.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment