Podzimní espresso směs Tam Dem je kombinací dvou káv ze Střední Ameriky (Panama Finca Emporium Natural a Costa Rica Ricardo Calderón) a čerstvé sklizně z etiopského zpracovatelského závodu Kebado.

Aroma – svěží tóny ovoce a lískových ořechů. V chuti pak dominují meruňky, toffee a turecký med.

Panama Finca Emporium Natural jste již mohli ochutnat během loňského roku. Jedná se o kávu zpracovanou suchou metodou, s výraznou chutí lesního ovoce. Tento výběr je z letošní sklizně, která proběhla na konci ledna.

Mikrolot z farmy Ricarda Calderóna, která se nachází v regionu Tarrazu, je typickým představitelem kostarické kávy. Čistá, sladká a komplexní káva s delikátní aciditou a dochutí mléčné čokolády je předurčena pro přípravu skvělého espressa. Ricardo vlastní společně se svou rodinou několik malých farem v oblasti Santa Maria de Dota. Třešně z kávovníků Caturra a Red Catuai zpracovává výhradně promytou metodou.

Etiopská promytá káva od majitele sidamského zpracovatelského závodu Kebado nás již minulý rok přesvědčila o svých kvalitách při přípravě espressa. Haile Selassie vykupuje kávu od více než 600 malých farmářů v oblasti Dara. Ve svém závodě čerstvě sebrané třešně nejprve promyje a nechá fermentovat, následně pak zrna v pergamenu suší na tradičních etiopských postelích.

Složení Tam Dem směsi:
Panama Finca Emporium Natural – 40 %
Costa Rica Ricardo Calderon – 30 %
Ethiopia Kebado – 30 %

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment