»Finca El Carmen« je středně velkou farmou, která se nachází na úpatí sopky Chichontepec v regionu San Vicente na východ od hlavního města San Salvador. Kávovníky odrůdy Bourbon, Pacas a Pacarama zde rostou na velmi úrodné sopečné půdě, která je zavlažována přítoky řeky Jiboa. Farmu vlastní v El Salvadoru vážená rodina Cristiani. Otec majitele byl dokonce v 90. letech prezidentem země.

Odrůda Pacamara je pro El Salvador typická a západním trhem velmi žádaná. Vyprodukované množství však činí pouhé 1 % z celkového exportu země. Jedná se o uměle vyšlechtěný hybrid tradiční salvadorské odrůdy Pacas a brazilské Maragogype.

Na konci 50. let 20. stol. patřil El Salvador k pěti největším exportérům kávy a místní institut ISIC se těšil celosvětovému věhlasu. Právě v této době Dr. Guiscafré vyšlechtil odrůdu Pacamara. Velká zrna a unikátní chuť, která se v případě správného zpracování a péče farmáře naplno projeví v šálku, jsou charakteristickými znaky Pacamary.

Chuť je v mnoha případech podobná nejlepším keňským kávám: grapefruit, čokoláda, černý rybíz, angrešt a především těžké, máslové tělo.

Farma: Finca El Carmen.
Země původu: El Salvador.
Zpracování kávy: Natural (suchá).
Odrůda kávy: Pacamara.
Sklizeň: 2011.
Chuťový profil: aroma lesního ovoce, v chuti grapefruit, angrešt, hutné tělo.

Pražírna: Doubleshot.

Comments(0)

Leave a Comment