Komplexní, aromatická a šťavnatá káva zpracovaná suchou metodou z panamské farmy Los Lajones. Farmář a majitel farmy pan Graciano Cruz i tento rok vyprodukoval fantasticky svěží a živou kávu, která má v šálku aroma zeleného jablka a manga, v chuti pak převládají sladké tóny čokolády s pomerančovou kůrou.

Los Lajones je známá experimentální farma Graciana Cruze v oblasti Cañas Verdes na úpatí nejvyššího panamského vulkánu Barú u města Boquete. Káva je zpracována ekologicky šetrnou metodou „Natural“, při které se zralé kávové třešně vcelku suší na afrických postelích. Výsledek této metody zpracování je závislý na rovnoměrném a důkladném sušení všech třešní. Aby nedošlo k nechtěnému kvašení, musí se třešně neustále ručně převracet.

Farma Los Lajones se rozkládá ve výšce od 1800-2000 m n. m. a řadí se tak k vůbec nejvýše položeným ve Střední Americe. Ve spodní části se ve stínu stromů Ingas nachází kávovníky odrůdy Caturra a žlutý Catuai. V horní části pak pýcha majitele a světový unikát – zahrada mladých kávovníků legendární odrůdy Geisha, které rostou v symbióze s keři bambusu.

Los Lajones je první bio certifikovanou farmou v Panamě. Pro zpracování veškeré kávy se nepoužívá ani kapka vody. Většina sběračů kávy jsou členové minoritního etnika Ngöbe-Buglé. Za selektivní sběr kávy dostávají zaplaceno o cca 25 % víc, než je v Panamě běžné.

Tento mikrolot je výběr třešní z konce ledna 2011. Jedná se o velmi komplexní, aromaticky bohatou kávu, která překvapí tóny čokolády s pomerančovou kůrou. Los Lajones Natural se hodí na všechny způsoby přípravy kávy.

Farma: Los Lajones.
Země původu: Panama.
Zpracování kávy: Natural (suchá).
Odrůda kávy: Caturra, Yellow Catuai.
Sklizeň: leden 2011.
Certifikace: Káva z rukou farmáře.
Chuťový profil: aroma zeleného jablka a manga, tóny čokolády s pomerančovou kůrou.

Pražírna: Doubleshot.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment