Komplexní a především výrazně sladká káva zpracovaná Honey metodou, která je vhodná na všechny způsoby přípravy. Tóny zralých broskví a fíků doplňuje sametové tělo a čokoládová dochuť. Tato káva byla sklizena a usušena v druhé polovině března 2011. Tato káva je velmi vhodná na přípravu jednodruhového espressa. Již několikrát byla úspěšně použita na mistrovství světa baristů.

Los Lajones je známá experimentální farma Graciana Cruze v oblasti Cañas Verdes na úpatí nejvyššího panamského vulkánu Barú u města Boquete. Káva je zpracována ekologicky šetrnou metodou Honey, při které se zralé kávové třešně suší na afrických postelích spolu s dužinou. U tohoto mikrolotu je výsledkem výrazně čistý sladký šálek s jiskrnou aciditou a skoro nekončící dochutí.

Farma se rozkládá ve výšce od 1800-2000 m n. m. a řadí se tak k vůbec nejvýše položeným ve Střední Americe. Ve spodní části se ve stínu stromů Ingas nachází kávovníky odrůdy Caturra a žlutý Catuai. V horní části pak pýcha majitele a světový unikát – zahrada mladých kávovníků legendární odrůdy Geisha, které rostou v symbióze s keři bambusu.

Los Lajones je první bio certifikovanou farmou v Panamě. Pro zpracování veškeré kávy se nepoužívá ani kapka vody. Většina sběračů kávy jsou členové minoritního etnika Ngöbe-Buglé. Za selektivní sběr kávy dostávají zaplaceno o cca 25 % víc, než je v Panamě běžné.

Farma: Los Lajones – Boquete.
Země původu: Panama.
Zpracování kávy: Honey.
Odrůda kávy: Caturra, Yellow Catuai.
Sklizeň: druhá polovina března 2011.
Certifikace: Káva z rukou farmáře.
Chuťový profil: tóny broskví a fíků doplňuje sametové tělo a čokoládová dochuť.

Pražírna: Doubleshot.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment