Microlot #6 je výběr třešní ze dne 19. prosince 2009. I když je sklizen o pouhé dva dny dříve než »Finca Emporium Microlot #7«, chuťová odlišnost více než překvapí. Méně aromaticky a chuťově přímočará, zato však více univerzální a komplexnější. Krásně šťavnaté tělo s tóny lesního ovoce a čokolády dělá z této kávy ideálního kandidáta pro jednodruhové espresso.

»Finca Emporium« je níže položenou farmou Graciana Cruze, na které se káva zpracovává pouze tradiční suchou metodou. Výsledek specifického mikroklimatu, terroiru, použitých odrůd (Caturra, Catuai, Typica) a zvoleného procesu sušení je výrazně šťavnatý a sladký šálek s dominantními tóny zralých jahod a lesního ovoce.

Emporium je příkladová farma, kde biodiverzita hraje velmi důležitou roli. Kromě perfektně zdravých kávovníků se na farmě nachází spousty pomerančovníků, mandarinek, citroníků, hruškovců přelahodných (avokád), guavy a tak bychom mohli pokračovat ještě dlouho. Veškeré sušení třešní probíhá na afrických postelích, které jsou zhotovené z dostupných materiálů, jakými je např. bambus.

Většina sběračů kávy jsou členové minoritního etnika Ngöbe-Buglé. Za selektivní sběr kávy dostávají zaplaceno o asi 25 % víc, než je v Panamě běžné.

Farma: Finca Emporium – Graciano Cruz.
Země původu: Panama.
Zpracování kávy: Natural (suchá).
Odrůda kávy: Caturra, Yellow Catuai, Typica.
Sklizeň: 19. prosinec 2009.
Certifikace: Káva z rukou farmáře.
Chuťový profil: lesní ovoce, čokoláda.

Pražírna: Doubleshot.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment