Výběr z čerstvé sklizně 2011 malého producenta pana Carlose Imbachi z kolumbijského regionu Huila. Tato promytá káva odrůdy 100% Caturra se vyznačuje výraznou sladkostí po cukrové třtině, tóny švestek a jemnou dochutí. Je výtečná jak na filtru, tak i jako jednodruhové espresso.

Systém obchodu v této jihoamerické kávové velmoci je založen na tvoření chuťově konzistentních a homogenních směsí, které se dělí dle regionu sklizně (Huila, Popayán) nebo velikosti zrn (Excelso, Supremo). I když jsou tyto promyté komoditní Arabiky v šálku občas příjemné a čisté, vždy jim schází osobitý chuťový charakter charakteristický pro výběrové kávy z individuálních farem.

S radostí vám nabízíme čerstvou sklizeň od malého producenta z regionu Huila, pana Carlose Imbachi. Jeho farma Buenavista se nachází v nadmořské výšce 1800 m n.m. u městečka San Augustín na samém jihu Kolumbie. Carlos na ploše 4,5 ha pěstuje odrůdu Caturra, které se zde navýsost daří. To dokládají i dvě první místa ze soutěže SCAA Káva roku 2009 a 2010.

Společně se svou ženou Yolandou a pěti dětmi, vlastní Carlos farmu již více než 26 let. Během roku dokáže z 30 000 keřů kávovníku vyprodukovat až 17 tun kávy v pergamenu. Region jižní Huily má specifické mikroklima, které dovoluje sbírat zralé třešně celoročně. Po sběru a prolisování kávy se zrna nechají fermentovat po dobu cca 16 hodin. Sušení probíhá ve vyvýšeném »sušáku« (tzv. secadero), který chrání zrna před každodenními dešti a zaručuje dostatečnou cirkulaci vzduchu.

V aroma najdete cukrovou třtinu, švestky a tropické ovoce. V chuti pak tóny rozinek v čokoládě, švestek a ořechů. Určitě počkejte i na nižší teplotu, kdy se teprve naplno rozvine její neuvěřitelná sladkost. Komplexní a především univerzální káva, která nadchne jak na espressu, tak i filtru.

Farma: Finca Buenavista – Carlos Imbachi.
Země původu: Kolumbie.
Zpracování kávy: Promytá.
Odrůda kávy: Caturra.
Sklizeň: 2011.
Chuťový profil: Výrazná sladkost, švestky, tropické ovoce, citrónová tráva.

Pražírna: Doubleshot.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment