Původní obyvatelé kmene »Yanesha« produkují kávu v harmonii s jejich životním prostředím. Yaneshové jsou drobní farmáři, žijící pro své rozmanité, stínem zakryté »fincas« (malé plantáže s kávovníky). Výjmečné přátelství s jejich zemí a jejich obětování se jejich produktu přináší výsledek v podobě jemné a aromatické kávy.

Káva se pěstuje v nadmořské výšce od 1550 do 1850 m v klimatických podmínkách Amazonské džungle, kde častý déšť střídá mlhu. Pěstují se zde odrůdy »typica«, »bourbon« a »caturra«, které se sklízí v červnu a v září.

Coinca projekt.
Hlavním cílem Yaneshů(angl.) je jednoduše produkovat »nejlepší kávu na světě«. Aby dosáhli tohoto noblesního cíle, jsou nuceni přijmout za své nejlepší zemědělské techniky, ale nedostává se jim financí. Proces sušení je naprosto nejzásadnějším pro zajištění výsledné kvality kávy. Coinca proto dotuje sluneční sušárny, kde farmáři sami přispívají svou prací a materiálem. Navíc, Coinca provádí předsklizňové a sklizňové financování pro zajištění dobrých podmínek pro rozvoj. Technická asistence pro stavbu slunečních sušáren a pro správné postupy při sklizni i řízení kvality se uskutečňuje pomocí agronomů sponzorovaných partnerem Coincy USAID/Proyecto PRA.

Pražírna: Coffee Source.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment