Cáscara – slupka, skořápka nebo kůra (španělsky). V našem případě se jedna o »kávový čaj« (čajovou kávu? :-)) ze suchých slupek kávové peckovice.

Tento kávový nápoj je taktéž známý jako Keshir (qishr, quishar, quishr, qishar, quesher). V Jemenu se například quesher podával již v 9. století. A dle dostupných pramenů byl i prvním druhem nápoje, který se připravoval za použití kávové bobule. Jelikož vnější slupka kávové bobule obsahuje málo kofeinu, dá se stimulační efekt cascary přirovnat k čaji.

Před zalitím voní surovina po rozinkách, jasmínu, občas i s tabákovým nádechem. Po vylouhování se chuť nápoje dá přirovnat k šípkovému nebo ovocnému/květinovému čaji – má ale širší chuťovou škálu, a s klesající teplotou doznává větších proměn.

Zaléváme 8 gramu cascary (Cascara ze salvadorské farmy »La Ilusion«) 310 ml vody prošlé varem a louhujeme 8 minut (při počáteční teplotě louhování – 96 stupňů Celsia). Pro nerušený vizuální prožitek a zhodnocení barvy podáváme čaj v čistě bílém šálku (280 ml) s podšálkem.

Comments(0)

Leave a Comment