pakazrna_DSC9765s

Nabízíme variantu kávy – »espresso«. Podle »poměrů extrakcí« se vlastně jedná o dvojité ristretto.

Espresso (dvojité ristretto).

Marmeláda – dvojité ristretto
Marmeláda – dvojité ristretto.

Tuto chuťově velmi intenzivní variantu espressa děláme z čerstvé kávy (ne starší patnácti dnů po pražení), která je pro zachování maximální chuti, aroma a čerstvosti mletá přímo před extrakcí. Používáme mlýnek Elektra Nino. V naší kavárně neuvidíte mletou kávu »sedět v dóze« mlýnku a čekat na Vás – tím se předchází zvětraní kávy a změně jejích extrakčních parametrů.

Používáme 14 gramů mleté kávy pro extrakcí 30 až 40 gramů espressa s výsledným poměrem extrakce 46 až 35 procent. Extrakce může trvat zhruba něco mezi 27 až 35 vteřinami, podle aktuálního druhu kávy, vlhkosti ovzduší, nastavení mlýnku. Používáme bezednou páku.

Dvojité ristretto se podává v demitasse šálku s podšálkem a se skleničkou vody. Vychutnávat toto espresso můžete buď rovnou, jak bylo servírováno, anebo zamíchat kremu lžičkou pro vyváženější chuť. Přidávání cukru nedoporučujeme :-).

Tuto výbornou kávu také používáme jako základ pro espresso macchiato, cappuccino, caffè latte, americano, vídeňskou a alžírskou kávu.

Technická poznámka.
Pro extrakci samotnou používáme jednopákový kávovar »Promac Club PU« s HX skupinou; vodní pumpa je nastavená na tlak 8,7 barů při průtoku 30 mililitrů vody během 30 vteřin; tlak v boileru je 0,79–1,1 barů; teplota vody ze skupiny (po sedmivteřinovém propláchnutí) je 93,5 stupňů Celsia a má jemně klesající teplotní křivku v průběhu extrakce. Čištění hlavy provádíme přípravkem »Cafiza«, aby se perfektně odstranily zoxidované oleje a kyseliny, které by jinak mohly ovlivňovat chuť Vašeho espressa.