Již neprodáváme.

Třetí sklizeň z Darjeelingu.
Typický podzimní sběr z původních čínských čajovníků, kterými je zahrada Goomtee proslavená. Čaj zlatě měděného nálevu plné sladce trpké chuti, s kořeněnými tóny vzácných dřev a dlouhým sladkým chuťovým ocasem připomínajícím chuť jemného javorového sirupu.

Forma: Celolistový.
Oblast: Darjeeling.
Zahrada: Goomtee.
Sklizeň: 3. sklizeň.
Rok: 2009.
Lot: 38/09. (Lot – číslo většinou označuje den sběru a zpracování určitého množství čaje. Například čaj sebraný třetí den sklizně v roce 2009 bude mít číslo lotu 3/09. Čaj z jednoho lotu prochází jednotným procesem zpracování. Tvoří tak neopakovatelný originál.)
Označení: FTGFOP 1.
Značka: Pure China.
Země původu: Indie.

Dodavatel: Darjeeling.cz.

Zahrada Goomtee – rodinné bohatství na horském úbočí.
Čajové keře čínské variety jsou pěstovány na horských svazích v nadmořské výšce mezi 900 a 1800 m. Středně chladné podnebí a dostatek srážek činí ze zahrady Goomtee ideální místo k produkci kvalitního čaje. Tyto podmínky, kdy se sluneční svit střídavě proměňuje v mlhu, umožňují pomalý růst nezbytný pro přirozený vývoj všech kvalit čajového listu. Zahrada Goomtee je pruhem země zasazeným do malebného prostředí se zahradou Jungpana na východě a Castletonem směrem na západ. Najdete zde i několik vodopádů a nádhernou zahradu, jež obklopuje rodinný bungalov.

Historie.
V roce 1899 založil tuto zahradu britský průkopník Henry Lennox a po něm ji převzal slavný plantážník G. W. O’Brien. Po druhé světové válce zahradu odkoupila nepálská královská rodina Ránů. Poté zahradu koupil a vedení se ujal se ujal pan Mahabir Prasad a rodina Kejriwalů, indických čajových průkopníků 50. let minulého století. Během uplynulých 50 let proběhla úplná renovace jak samotné zahrady, tak továrny. Současné vedení se v čele s p. Ashokem Kumarem zaměřuje na uchování tradičního způsobu pěstování čaje.

Každý sběr čaje i následující procesy až po zabalení a prodej jsou pečlivě zaznamenány v denním hlášení. Záznam obsahuje vyčerpávající informace o použitém surovém materiálu, části zahrady, nadmořské výšce a klimatických podmínkách, které panovaly v den sběru. Zapsány jsou i přesné parametry zpracování – zavadnutí a rolování listu či sušení lotu.


Zvětšit mapu

Comments(0)

Leave a Comment